TASARIM & GELİŞTİRME

Polymetal’de tasarım; nihai ürünün kullanılacağı yere göre işlevselliği, dayanımı, kullanım ömrü ve maliyeti göz önüne alınarak başlar ve nihayetinde işletmemizden çıkan her ürün; yaratıcı, geliştirici ve maliyet-etkin POLYMETAL imzasını taşır.

Polymetal aklınızdaki ürün fikrini alır ve tersine mühendisliğin tüm ilkelerini kullanarak, üretmeyi planladığınız ürünün; yapısını, işlevini ve/veya çalışmasını, çıkarımcı bir akıl yürütme analiziyle keşfeder ve 3D Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Üretim (CAM), Mühendislik (CAE) ve 3D Lazer Tarama yazılım ve teknolojilerini kullanarak, üretilecek parça veya parçaların 3 boyutlu sanal modellerinin yaratır.

Tasarım Geliştirme
Plastik Enjeksiyon

PLASTİK ENJEKSİYON

Plastik Enjeksiyon kalıplamasında 22 yıllık deneyimiyle Polymetal, çok çeşitli sanayi kollarından onlarca işletmenin çözüm ortağı olarak çalışmakta, çeşitli firmalara OEM anlaşmalarıyla üretim yapmakta, pek çok işletmeye montajlı parçalar üretmektedir.

Polymetal’e başvuran her müşterinin dosyası bizim için yeni bir projedir. Ürettiğimiz her parçaya Polymetal imzasının atılması, yani yüksek verimli, inovatif ve kalite odaklı ürünlerin üretilmesi prensiplerimizdendir. Ürünün zorluğu ve beklentiniz ne olursa olsun beklentinize yanıt verilmektedir.

Plastik Hammaddeler: Mühendislik Plastikleri:
 • Polypropylene / Medical Grade
 • Polyethylene / Medical Grade
 • Polystyrene / Medical Grade
 • ABS
 • Polycarbonates
 • Acetal (POM)
 • Elastomers
 • Polyurethanes
 • Ultem
 • PA 6
 • PA 6.6
 • PEEK

ALÜMİNYUM ENJEKSİYON

Polymetal çok çeşitli sanayi kollarında kullanılmak üzere yaratıcı metal enjeksiyon çözümleri sunar. Tüm metal enjeksiyon kalıpları, ölçü ve kompleksliğe bakılmaksızın efektif olarak tasarlanır ve deneyimli ekibimizce üretimi yapılır.

Alüminyum enjeksiyon dökümü de yapan işletmemiz, sağlamlık ve dayanıklılığa ihtiyaç duyulan her sektörde hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Alüminyum Enjeksiyon
Plastik Enjeksiyon

KAYNAK ROBOTU

Polymetal’de kaynak ile birleştirme işlemleri Kaynak Robotu ile güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Kaynak robotu iş kalitesini arttırdığı gibi müşterilerimize daha hızlı hizmet vermemizi ve yüksek hassasiyet sayesinde kalite standardını korumamızı sağlamaktadır. Kaynak robotu ile kaliteli ve hızlı yapılan işlerimizle müşteri memnuniyetini arttırmış bulunmaktayız.

PROTOTİP YAPIMI

Polymetal hızlı plastik prototip yapımı konusunda 3D printer kullanarak, müşterilerinin yatırım yapmadan önce üretmeyi planladıkları ürünleri, gerçeğe en yakın şekilde görmelerini sağlar. Tasarım ve fonksiyon bileşenlerinin kolayca değerlendirilmesine hizmet eden bu teknoloji, POLYMETAL müşterilerine yatırım öncesinde, doğru kararı verme ve sağlam adım atma konusunda bir ayrıcalık sunar.

Prototip Yapımı
Kalıp Yapımı

KALIP YAPIMI

Kuruluşu 1993 yılında gerçekleşen POLYMETAL Kalıp Plastik Sanayi, günümüzde otomotivden medikale, tekstilden gıdaya kadar çok çeşitli sektörlerin hizmetine sunduğu, 6000’den fazla kalıp yapmanın verdiği deneyimle, plastik ve metal enjeksiyon kalıpları sektöründe ustalık mertebesindedir.

Geçen 22 yıl boyunca sektördeki teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden ve yatırım yapan POLYMETAL, günümüzde plastik enjeksiyon kalıpların, şişirme kalıpların ve metal enjeksiyon kalıpların yapımı konusunda çok ciddi bir birikime sahip olmanın ötesinde, bünyesinde bulundurduğu plastik, metal ve şişirme enjeksiyon döküm makinelerini işletmenin verdiği deneyimle, hammadde seçimi konusunda tüm mühendislik plastiklerinin kullanımına da hakimdir.

3 BOYUTLU LAZER TARAMA

Tersine mühendislik ilkelerinin uygulanabilmesi için vazgeçilmez teknolojilerden biri olan 3D lazer tarama, POLYMETAL’in müşterilerine sunduğu bir diğer hizmetidir.

3D Lazer Tarama teknolojiyse modellemesi yapılan ürünler, CAD dosyalarına çevrilerek görsel simülasyon olanağına kavuşulur. Ayrıca üretim sonrası, taranan parça ve üretilen parça yine 3D Lazer Tarama teknolojisi kullanarak, sapma değerleri test edilir.

3 Boyutlu Lazer Tarama
Plastik Enjeksiyon

ŞİŞİRME

Düzenli plastik akışına sahip olan Extruder makineleri, kalitesi ve verimliliği yüksek makinalarımızın başında gelmektedir. PVC, PP, Polietilen gibi ürünlerin yeniden hayata döndürülmesi odağında üstün bir fonksiyonellik sergilerken maksimum kapasite ile çalışmaktadır. Şişirme üretiminde müşteri talepleri karşılayan ve yüksek beklentilere cevap veren güvenilir, kalite odaklı bir firma ve sektörde lider olduğumuzu belirtmek isteriz.

MONTAJ

Polymetal son on yılda yaptığı yatırımlarıyla montajlı parçalar üretme konusundaki kapasitesini ve deneyimini artırmıştır. Çeşitli sektörlerden onlarca firmaya, birçok komponentden oluşan montajlı parçalar üreten Polymetal, ayrıca OEM anlaşmalarıyla ileri düzeyde nihai ürün montajlaması da yapmaktadır.

Tersine Mühendislik‘i kullanarak başlattığımız tasarım sürecini, çözümleme ve analiz içeren ve asıl amacı maliyeti azaltmak için fırsatlar bulmak olan Değer Mühendisliği ile birleştirerek, tek merkezde çözüm ve hizmet sunmaya, sizin için sizin adınızla üretmeye devam ediyoruz.

Montaj
Kalite Kontrol

KALİTE KONTROL

Polymetal Kalite Kontrol Departmanı, ISO 9001:2008 standartlarına göre çalışmalarını düzenlemekte ve çeşitli sanayi kollarının ihtiyaç duyduğu standartlara uygun üretim ve kontrol yapmaktadır.

Kalite kontrol birimimiz, üretilen parçaların ihtiyacına göre çeşitli test düzenekleri geliştirebilme kapasitesine de sahip olup, mastardan 3 boyutlu lazer tarama teknolojisine kadar çok kapsamlı ölçüm cihazları kullanmaktadır.

ÖZEL ÜRETİM

Polymetal Tasarım ve Geliştirme Departmanı, fikirden yola çıkabilme ve nihai ürüne ulaşabilme becerisine haiz bir ekiptir. Anlaşmalı üretim yaptığımız her proje, fikir aşamasından başlayıp, ürün pazara sunulana kadar POLYMETAL çatısı altında planlanır, geliştirilir, üretilir ve gerekiyorsa montajlanır, paketlenir ve dağıtılır.

POLYMETAL müşterilerine tek merkezde çözümler sunarak, Fikirden Ürüne sloganın arkasında sonuna kadar durmaktadır.

Özel Üretim